Fantasy Travel

od:  do: 

HAPPY DAYS

 • Poloha:

  Hotel leží v záhrade v letovisku Kavros, 4 km od centra mestečka Georgioupolis, 19 km od mesta Rethymnon a 44 km od letiska v Chanii. V blizkosti hotela sú obchody a reštaurácie.

  Vybavenie hotela:

  Hotel vhodný pre všetky vekové kategórie i rodiny s deťmi. Hosťom je k dispozícii vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, reštaurácia á la carte, hlavný bar, snack bar na pláži, bar pri bazéne, WiFi pripojenie.

  Vybavení pokoje:

  Vlastné sociálne zariadenie, klimatizácia, TV so satelitným príjmom, fén, chladnička, telefón, trezor (poplatok pre hostí s polpenziou 3 EUR / deň, All inclusive zadarmo), WiFi pripojenie zdarma, balkón alebo terasa. V štandardných izbách je možnosť jednej prístelky. Za poplatok sú k dispozícii rodinné izby.

  Pláž:

  Hotel leží pri širokej piesočnatej pláže. Lehátka a slnečníky sú zadarmo pre hostí s All inclusive a za poplatok 6 EUR / set pre klientov s polpenziou. Plážové osušky sú k dispozícii na vratnú kauciu 10 EUR.

  Šport:

  Vonkajší bazén, stolný tenis, masáže, biliard, vodné športy na pláži. V sesterskom hoteli (vzdialenom 700 metrov) je k dispozícii wellness centrum - masáže, sauna, jacuzzi, kozmetické procedúry a šmýkačky).

  Stravovanie:

  Polpenzia formou bufetu alebo All inclusive, ktoré zahŕňa:

  - raňajky, obedy a večere formou bufetu vrátane nápojov miestnej výroby
  - 10:00 - 10:30 neskoré kontinentálne raňajky
  - 11:30 - 14:30 občerstvenie
  - 16:00 - 17:30 zmrzlina, zákusky
  - 23:00 - 24:00 nočné občerstvenie
  - 10:00 - 24:00 nealkoholické a alkoholické nápoje miestnej výroby vo vybraných baroch hoteli

  Pre deti:

  Bazén, ihrisko.

  Cena zájazdu zahŕňa:

  Leteckú prepravu, transfery v mieste pobytu, ubytovanie, stravovanie formou All inclusive, služby česky hovoriaceho delegáta, zákonné poistenie CK proti úpadku.

  Cena zájazdu nezahŕňa:

  POBYTOVÚ TAXU:   hotely 5 hviezd: Pobytová taxa 4 € za izbu a noc, hradí sa na recepcii hotela.   hotely 4 hviezdy: Pobytová taxa 3 € za izbu a noc, hradí sa na recepcii hotela.   hotely 3 hviezdy a menej: Pobytová taxa 1,5 € za izbu a noc, hradí sa na recepcii hotela. 

 • AQUAPLUS

  Na tomto mieste môžete stráviť príjemný deň, Aquaplus je jeden z najväčších aquaparkov na Kréte. Aquapark má viac než 50 rôznych šmýkľaviek, hier a samozrejme tu nechýba ani možnosť kúpiť si niečo k jedlu a pitiu. Priateľský a nápomocný personál na vás čaká! Detská cena: 23 EUR. Cena: 35 EUR

  CHRISSI ISLAND

  Nezabudnuteľná plavba z Irapetry na jeden z najjužnejších ostrovov Stredozemného mora v Európe. Tento výlet loďou trvá približne 45 minút. Ostrov Chrissi Island je známy pre svoju krásu "divokej" prírody. Po vylodení bude nasledovať prechádzka cédrovým lesom až na "zlatú pláž" s bielym pieskom, skamenelinami a mušľami. Toto miesto je ideálne pre relax, kúpania a šnorchlovanie.

  LODNÝ VÝLET NA SANTORINI

  Využite túto možnosť a choďte sa pozrieť na ostrov Santorini. Plavba trvá 2 - 3 hodiny. Po príjazde na vás budú čakať autobusy a budete môcť preskúmať najznámejšie miesta ostrova. Navštívite malebné mestečká Oia a Thyra. Fakultatívne budete môcť navštíviť "čierne pláže" Perissos. V podvečer sa budete vracať na Krétu. Detská cena: 75,5 EUR. V anglickom alebo nemeckom jazyku.Cena: 155 EUR

  JEEP SAFARI

  Celodenný výlet, pri ktorom budete mať pocit ozajstného dobrodružstva. Pôjdete cez rôzne tradičné dedinky, bohatú flóru a olivové háje. Tento výlet nie je len dobrodružného rázu, ale je vhodný i pre tých, ktorí majú radi prírodu a kultúru. V cene výletu je obed, ktorý bude v miestnej reštaurácií. Po obede budete pokračovať na severné pobrežie Kréty, kde si budete môcť užiť voľný čas na krásnej pláži. Detská cena: 47 EUR. V anglickom alebo nemeckom jazyku.Cena: 70 EUR

  KURZ POTÁPANIA

  Tento kurz je pre každého od 10 - 60 rokov a nie je nutná žiadna predchádzajúca skúsenosť. Jedinou podmienkou je vedieť plávať a výborný zdravotný stav. Kurz je rozdelený do tri častí - teória - ponor v bazéne či na morskej plytčine a záverečnou etapou je ponor do 3 - 6 metrov. Nad študentami má vždy priamy dozor inštruktor. Tento kurz je vhodný pre každého, kto chce zažiť niečo "iné" a chce zažiť skvelý pocit z potápania. V anglickom alebo nemeckom jazyku.Cena: 75 EUR

  KNOSSOS A HERAKLION

  Knossos je najslávnejšia archeologická lokalita na Kréte. Bol domovom bájneho Minotaura a jednej z prvých európskych civilizácií - minojskej. Zažijete tu krásnu prehliadku paláca a vypočujte všetko zaujímavé ohľadom miestnej histórie. Jedná sa pravdepodobne o najväčšiu turistickú atrakciu na Kréte. Ďalej budete mať voľný čas na prehliadku mesta Heraklion, kde je dostatok obchodov, reštaurácií, kaviarni... V cene: doprava, sprievodca / Cena neobsahuje: obed, vstup do paláca Knossos (cca 6 EUR / osoba) / Nezabudnite si vziať so sebou: pohodlnú obuv, fotoaparát, peniaze / Vhodné pre všetkých, ktorí chcú poznať históriu a kultúru Kréty.

 • Základné informácie

  Rozloha 1.398 km2
  Hlavné mesto Rhodos
  Mena euro /EUR/. 1 euro
  Doba letu 2 hodiny a 50 minút
  Časový rozdiel + 1 hodina
  Cestovné doklady platný cestovný pas alebo občiansky preukaz
  Vízum Grécko je súčasťou Schengenskeho priestoru a občania SR vízum nepotrebujú.

  Letoviska

  Amoudara

  Letovisko ležiace na predmestí najväčšieho mesta Heraklion na severnom pobreží Kréty. V centre mesta nájdete mnoho obchodov, kaviarni, továrni a reštaurácií. Do Heraklionu jazdí pravidelné autobusové spojenie. Najväčšou prednosťou tohoto mestečka je dlhá široká piesočnatá pláž, ktorá bola ocenená Modrou vlajkou za svoju kvalitu. Za letoviskom sa nachádza elektráreň, ktorá však nenarušuje životné prostredie.

  Kato Gouves

  Príjemné menšie letovisko s množstvom obchodov, reštaurácií, ktoré sa nachádzajú na severe ostrova Kréta, 17 kilometrov východne od Heraklionu. 2 km od centra mestečka môžete navštíviť morské aquarium a vidieť tak život nielen malých rybičiek, ale aj žralokov.

  Hersonissos

  Prístavné mestečko a jedno z najživších a najrušnejších letovísk na východnej časti severného pobrežia ostrova. Ponúka mnoho reštaurácií, taverien, kaviarní, barov, diskoték, veľa športu a aquapark. Je vyhľadávané prevážne mladou generáciou a klientmi, ktorí majú radi nočný život a večerné prechádzky pulzujúcim prázdninovým strediskom. Je vzdialené 25 km východne od Heraklionu.

  Stalida

  Turistické stredisko na severnom pobreží Kréty, ležiace neďaleko mestečka Malia. Je to pobrežné centrum obklopené reštauráciami a barmi, a je obľúbeným cieľom turistov. Tunajšia pláž je najmä kamienková, s malými útesmi a priezračným morom.

  Malia

  Letovisko ležiace v susedstve Stalidy, vzdialené 30 km na východ od Heraklionu. Je spojené s bohatou krétskou históriou, pretože sa tu nachádzajú pozostatky paláca z obdobia minojskej civilizácie. Stredisko je vhodné pre všetky generácie aj rodiny s deťmi. V centre sú obchody, kaviarne a taverny a tunajšia pláž je najmä piesočnatá, v niektorých častiach kamienková.

  Zaujímavé miesta

  Mesto Rethymno

  Rethymno je prekrásne mesto nachádzajúce sa na severnom krétskom pobreží cca na pol ceste medzi Heraklionom a Chaniou. Hlavnou dominantou mesta je benátsko-turecká pevnosť, ktorá je na vyvýšenine vysutej do mora. V uličkách mesta nájdete mnoho barov, obchodov, taverny i stánky, kde môžete kúpiť v továrni vyrábaný tovar. Ako suvenír sa tu vyplatí nakúpiť med, korenie, pásky a maľované ikony (nie však tie tlačené).

  Santorini

  Santorini je skupina ostrovov, ktorá tvorí južný okraj súostrovia Kyklady. Nachádza sa asi 110 km severne od Kréty a 220 km juhovýchodne od Atén. Celková rozloha činí 71 km2. Dnešné súostrovie je pozostatkom veľkého sopečného ostrova, ktorého stred bol zničený obrovským výbuchom, Hlavným a najväčším ostrovom je Thíra, jeho opačný sused je ostrov Thirasia. Z vonkajšej strany ostrova sa povrch od pobrežia zdvíha postupne, no smerom do lagúny spadajú do mora 200 - 300 metrov vysoké skalné steny.

  Tiesňava Samaria

  Samaria je tiesňava a národný park na ostrove Kréta, v pohorí Bielej hory. Dĺžka tiesňavy je 16 km, a tým sa radí k najdlhším v celej Európe. Jedná sa o jednu z hlavných turistických atrakcií. V turistickej sezóne ju denne prejde okolo 4 000 turistov.

parkování.pngEuropska.png